top of page
IMG_5044.heic

Tipy na výlety

Tuhaň 29 je součástí obce Stružinec - Tuhaň v okrese Semily a leží poblíž Českého ráje, co by kamenem hodil i do Krkonoš. 

 

Krásná česká příroda a oblíbené turistické destinace nabízejí nepřeberné množství aktivit pro dospělé i rodiny s dětmi. 

Vyrazte od nás na výlet, my to máme rádi třeba tady: 

IMG_5057.heic

01

Hrad Trosky

Bizarní zřícenina gotického hradu připomínající čertovy rohy trčící ze země byla postavena koncem 14. století a stala se jedním ze symbolů Českého ráje. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s historií hradu a vystoupat na věž „Babu“ i na vyhlídku pod věží „Panna“, které skýtají jedinečný rozhled do okolní krajiny.

Více informací

02

Vrch Kozákov

Kozákov je nejvyšší horou Českého ráje a zároveň i Podkrkonoší (744 m n.m.). Je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí, ale i milovníků lyžování a paraglidingu.

Občerstvení si můžete dát u Riegrovy chaty a na okolní krajinu se podívat z krásné rozhledny.

Více informací

IMG_5230.heic
6875e95d-6d17-4750-9cfe-adaddbd0a174.jpg

03

Koupaliště Lomnice nad Popelkou

Křišťálově čistá voda a krásné prostředí v nádherné, klidné lokalitě na úpatí hory Tábor – to jsou hlavní chlouby zrekonstruovaného lomnického koupaliště, známého svým ostrůvkem uprostřed vodní hladiny.  

Více informací

04

Šťastná Země

Šťastná Země je největší zábavní přírodní areál v ČR poskytující skvělou zábavu pro rodiny s dětmi. Kromě prolézaček v podobě hradu a jeho částí zde najdete i skákací hrad a přírodní Geopark pro příjemnou procházku. Areál děti zabaví klidně na celý den. 

foto: https://stastna-zeme---nejvetsi-prirodni-areal-v-cr.webnode.cz/

Více informací

stastna zeme.jpg
bottom of page